Історія розвитку кафедри

кафедрі 60 років

Фізичне виховання в життя студентів увійшло з початку заснування училища землеробства і садівництва. Першим керівником курсу фізвиховання був Москалець Ф.В.

З 1945 по 1951 рік керівником цього курсу була майстер спорту  Афанасєва О.П. Прекрасна людина, відданий спеціаліст, Ольга Петрівна багато сил, уміння доклала для виховання  спортсменів.

У 1951 році була заснована кафедра фізичного виховання  як самостійний підрозділ інституту. Першим завідувачем став М.Г. Євстратов – один  із кращих спортсменів міста, великий ентузіаст спорту, вмілий керівник. Не одне покоління молоді набиралось снаги під його керівництвом, вчилося бути сильним, здоровим.

Великий вклад у розвиток фізичної культури і спорту в місті і в інституті вніс Козюк В.І, Реізов О.У. З 1976 року на кафедрі працює Тихомирова М.П. - одна з найдосвідченіших спеціалістів фізичної культури в місті.

Примножують добрі традиції університету викладачі кафедри Голубєв Ю.В., Бурба В.І., Пучко В., Якушечкін В.В., Миронюк В.А., Тихомиров М.А., Колібабчук В.В., Гребінюк Н.М.

У 2012 році було проведено реорганізацію кафедри, включені дисципліни  психолого-педагогічного циклу і доповнена назва кафедри: фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін. До  складу кафедри ввійшли викладачі Шевчук Т.О., Осадча Л.А., Лісова Л.В.   Під час вивчення психолого-педагогічних дисциплін розглядаються актуальні проблеми реформування вищої  освіти в контексті вимог Болонського процесу, професійної етики, психологію сучасного студента, імідж керівника, основи управління персоналом, складові педагогічної майстерності викладача вищої школи, сучасні технології в освіті та інші важливі та актуальні питання. Викладачі  кафедри успішно працюють на денній та заочній формах навчання, беруть  активну участь у роботі  інституту післядипломної освіти, відділу аспірантури.  Результати  науково-дослідної  діяльності використовуються у навчальному процесі.

З 1987 року кафедра фізичного виховання працює під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Чорнобаба Івана Федоровича.

Гордістю університету за останні  роки є члени збірних команд України: Золотухіна Наталія - майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики (метання молота1), чемпіонка світу серед дівчат, бронзова призерка чемпіонату Європи; Жмуденко Ярослав - майстер спорту міжнародного класу з настільнго тенісу,  учасник  ХХХ Олімпійских ігор у Лондоні; Мартинюк Андрій - майстер спорту міжнародного класу   з легкої атлетики (метання молота), чемпіон світу серед юнаків, чемпіон  Європи  серед молоді;  Жмуденко Яна - майстер спорту з настільного тенісу, чемпіонка і призерка чемпіонатів України серед дівчат; Жовтобрюх Людмила - кандидат в майстри спорту з легкої атлетики (метання молота), призерка чемпіонатів України, учасниця юнацького чемпіонату світу; Буняк  Дмитро- майстер спорту з важкоі атлетики, бронзовий призер чемпіонату Украіни;  Гребенюк Віталій – майстер спорту міжнародного класу з універсального бою, чемпіон  Європи, світу;  Дерябкін  Дмитро – призер чемпіонату світу з пауерліфтінгу.

Традиційно популярними серед студентів університету є футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика, важка атлетика, боротьба дзюдо, гирьовий спорт, настільний теніс.

Матеріали